Strona główna

Strona główna

banner

Orzechy - Twój Sposób Na Codzienną Energię

Orzechy uznawane są za jedne z najsmaczniejszych frykasów na świecie. Ważną cechą łączącą wszystkie orzechy jest ich wysoka kaloryczność. Już niewielka ilość może zapewnić nam wystarczająco dużo składników odżywczych i witamin, dlatego warto kupić odrobinę więcej nawet tych najdroższych, co nie spowoduje zbyt dużego uszczerbku w budżecie.

Orzechy to przede wszystkim bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do obniżenia złego cholesterolu we krwi. Wystarczy zaledwie kilka orzechów dziennie, by poprawić funkcjonowanie serca, wątroby oraz układu immunologicznego. Zawierają dużo błonnika, białka oraz witamin z grupy B, witaminę C oraz minerały takie jak sód, magnez, żelazo, wapń, potas, cynk, fosfor. Dodatkowo poprawiają pamięć i wpływają na szybkość uczenia się. Zawartość poszczególnych składników jest zróżnicowana, w zależności od rodzaju orzechów.

Orzechy w kuchni mogą stać się składnikiem wielu dań. Doskonale komponują się w potrawach słonych, jak i słodkich. Orzechy można dodawać do różnych rodzajów ciast czy innych deserów na przykład naleśników, ciastek czy babeczek. Są także wspaniałym składnikiem sałatek, można nadziewać nimi mięsa albo przygotowywać je karmelizowane bądź z miodem i solą. Kulinarne zastosowanie orzechów jest bardzo szerokie i wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

Orzechy sprzedawane w naszym sklepie są najwyższej jakości i sprowadzane są od zaufanych dostawców.

Sprawdź naszą ofertę!

KLIKNIJ W TEN LINK