Produkty

Produkty

Filtruj

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 280,00 zł

Opakowanie

Opakowanie

Smak

Smak

banner

Odżywki białkowe

Odżywki białkowe dla każdego. Znakomite oferty także białko dla wegan

Odżywki białkowe stanowią absolutną podstawę w uzupełnieniu diety sportowców ze wszystkich dyscyplin, gdzie głównym akcentem jest wzmożony wysiłek fizyczny i potrzeba kompleksowej regeneracji organizmu następującej po jego zakończeniu. Dostarczają one pełnego spektrum aminokwasów, a w szczególności BCAA (aminokwasy rozgałęzione) oraz pozostałych aminokwasów egzogennych (EAA), których nasz organizm sam nie wytwarza.

Odżywki białkowe - podział

Odżywki białkowe najogólniej dzielimy na białka roślinne i zwierzęce. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć np. proteiny sojowe, pszeniczne, ryżowe itp. Są one przeznaczone dla osób, które z różnych względów nie chcą i nie mogą jeść odżywek białkowych pochodzenia zwierzęcego.

Najcenniejsze dla organizmu sportowca są białka zwierzęce, czyli serwatkowe (izolat WPI, hydrolizat WPH, koncentrat WPC, miks różnych rodzajów serwatki), jajeczne, wołowe, kazeinowe.

Poszczególne rodzaje odżywek białkowych charakteryzują się odmiennymi czasami wchłaniania. Najszybszej absorpcji ulega serwatka (szczególnie WPH i WPI), natomiast najwolniej uwalniane są aminokwasy z kazeiny. Można zatem stosować tego typu odzywki o różnej porze dnia (np. serwatka po treningu, kazeina przed snem).

Odżywki białkowe pochodzenia zwierzęcego zawierają pełen profil aminokwasowy, wysoką wartość biologiczną i są bardzo dobrze przyswajane przez organizm.

Odżywki białkowe - zastosowanie

Powyższe cechy sprawiają, że proteiny stanowią idealne uzupełnienie diety każdego sportowca i osoby aktywnej fizycznie w najwyższej jakości białko, które w zależności od potrzeb można stosować o dowolnie wybranej porze.

Aktywne filtry