Strona główna

Strona główna

banner

Biały Puch WPA - nowa generacja białka

Biały Puch WPA to odżywka wysokobiałkowa najnowszej generacji, charakteryzująca się najwyższą jakością. Stanowi prawdziwy przełom w dziedzinie odżywek proteinowych. Standardowy koncentrat serwatki (WPC) został w tym przypadku poddany procesowi ukwaszania przez żywe kultury bakterii Acidophilus. Preparat łączy więc w sobie cechy zarówno proteiny, jak i probiotyka.

Biały Puch WPA to odżywka wysokobiałkowa najnowszej generacji, charakteryzująca się najwyższą jakością. Stanowi prawdziwy przełom w dziedzinie odżywek proteinowych. Standardowy koncentrat serwatki (WPC) został w tym przypadku poddany procesowi ukwaszania przez żywe kultury bakterii Acidophilus. Preparat łączy więc w sobie cechy zarówno proteiny, jak i probiotyka.

Właściwości i działanie Biały Puch WPA

W wyniku procedury ukwaszania białka bakterią Acidophilus uzyskano w przypadku Biały Puch WPA proteinę rozłożoną do poszczególnych form aminokwasowych i peptydowych. Proces ten pozwolił również całkowicie usunąć z odżywki cukier mleczny - laktozę. Jego przebieg jest analogiczny do hydrolizy enzymatycznej, dzięki której uzyskiwany jest hydrolizat serwatki (WPH). Jednak w odróżnieniu od niego, proces fermentacji białka Acidophilusem ma bardziej naturalny charakter.

Wszystko to sprawia, że Biały Puch WPA jest niezwykle przyjazny dla układu trawiennego i nie powoduje żadnych komplikacji z jego strony. Dodatkowo produkt cechuje się błyskawicznym wchłanianiem i bardzo dobrą przyswajalnością.

Biały Puch WPA efektywnie wspomaga proces budowy czystej masy mięśniowej dostarczając do organizmu bardzo dużą ilość aminokwasów będących cząsteczkami składowymi muskulatury. Pomagają one uzupełniać struktury włókien mięśniowych, w których na skutek wysiłku fizycznego powstały mikrouszkodzenia. Następnie dochodzi do ich dodatkowego zabudowania w celu wzmocnienia włókien, aby były odporniejsze na bodziec, który spowodował ich sfatygowanie. W ten sposób dochodzi do budowy masy mięśniowej. Aby podtrzymać progres w tym względzie, bodziec treningowy musi być coraz silniejszy.

Jednocześnie z procesem mięśniotwórczym następuje również inny - regeneracja. Wraz z napływem peptydów do mięśni restytucja potreningowa następuje dużo szybciej i płynniej. Organizm jest gotowy do podjęcia kolejnego wyzwania fizycznego w znacznie krótszym przedziale czasu.

Wysoki poziom aminokwasów w krwiobiegu gwarantuje również stworzenie idealnego środowiska anabolicznego dla organizmu oraz efektywnie zapobiega katabolizmowi (rozpadowi mięśni). Mechanizm tego działania polega na wykorzystaniu dostarczonych z zewnątrz aminokwasów jako swoistej tarczy dla tych, z których zbudowane są mięśnie. Z tego względu podzielono aminokwasy na ketogenne (np. l-leucyna), glukogenne (np. l-walina) i glukoketogenne (np. l-izoleucyna). Peptydy ketogenne zamieniane są na ciała ketonowe i dzięki nim organizm pozyskuje energię z kwasów tłuszczowych. Aminokwasy glukogenne zamieniane są na najszybciej dostępne źródło energii - glukozę, natomiast glukoketogenne - na glukozę lub kwasy tłuszczowe (zależnie od bieżących potrzeb organizmu).

Podwyższony poziom aminokwasów wpływa również na zwiększenie bilansu azotowego w ustroju. Azot wykorzystywany jest w wielu procesach biochemicznych zachodzących w organizmie. Oprócz budowy masy mięśniowej jest on substratem w syntezie enzymów, hormonów czy komórek odpornościowych.

Biały Puch WPA jest znakomitym wyborem podczas diety mającej na celu redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Spożywanie większej ilości białka przyspiesza metabolizm. Dzieje się tak na skutek konieczności wydatkowania energii pochodzącej z tkanki tłuszczowej na proces przyswajania protein w organizmie, gdyż Biały Puch WPA nie posiada nośnika energetycznego w postaci węglowodanów.

Produkt jest również wspaniałą alternatywą jako uzupełnienie najwyższej jakości pełnowartościowego białka w diecie, szczególnie w przypadku osób cierpiących na różnego typu nietolerancje pokarmowe.

Dawkowanie Biały Puch WPA

Jedna porcja produktu to 30 g proszku (2 miarki) rozpuszczone w wodzie. Należy ją spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Najlepszą porą zastosowania go jest okres zaraz po zakończeniu ćwiczeń oraz po przebudzeniu. Ze względu na błyskawiczne dostarczanie aminokwasów do mięśni Biały Puch WPA maksymalnie szybko hamuje wówczas procesy kataboliczne i wspomaga wzrost masy mięśniowej oraz regenerację. Odżywkę można także wykorzystać jako uzupełnienie posiłku ubogiego w naturalne źródło białka (mięso, ryby, twaróg, jajka) lub w trakcie przedłużającej się przerwy między kolejnymi porcjami pożywienia.

Przeznaczenie Biały Puch WPA

Z zalet produktu mogą korzystać wszyscy pragnący uzupełnić najwyższej klasy pełnowartościowe białko w swojej diecie. Dotyczy to zwłaszcza entuzjastów zdrowego, aktywnego trybu życia, sportowców oraz szczególnie osoby z zaburzeniami metabolizowania białka (np. ze skazą białkową).

Idealnie sprawdza się zarówno podczas okresu budowy czystej masy mięśniowej, jak i redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Wspaniale wspomaga proces regeneracji po zakończeniu wysiłku.