Produkty

Produkty

banner

Na trening

Kategoria suplementów przedtreningowych obejmuje produkty stosowane przed wysiłkiem fizycznym w celu osiągnięcia maksymalnych efektów treningowych i przeniesienia intensywności ćwiczeń na wyższy poziom. Ze względu na różnorodność tej grupy suplementów przedstawiciele wszystkich dyscyplin sportowych mogą czerpać korzyści z ich stosowania. Występują w różnych postaciach i formach - shoty, tabletki czy biały puch..

Najpopularniejsze są produkty o działaniu "pompującym", tzw. boostery azotowe, zwiększające napływ zasobnej w tlen i składniki odżywcze krwi do mięśni, co przekłada się bezpośrednio na efektywność ich pracy. Zalecane głównie do stosowania w treningu o charakterze siłowym. Składnikami dominującymi są w ich przypadku arginina i cytrulina pod różnymi postaciami..

Kolejną podkategorią są energetyki, oparte o substancje poprawiające funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, zwiększające poziom koncentracji, skupienia i gotowości do podjęcia ciężkiego wysiłku zarówno fizycznego, jak i umysłowego. Zwykle ich skład stanowi przede wszystkim kofeina lub jej pochodne..

Bardzo popularne są również produkty hybrydowe, łączące zalety powyższych podkategorii oraz posiadające w swym składzie substancje dodatkowe i pomocnicze. Są to staki kreatynowe i przedtreningowe, które oprócz działania pompującego i pobudzającego mogą dodatkowo pomagać w neutralizacji metabolitów wysiłkowych (kwasu mlekowego), czy zwiększać poziom siły i dynamiki.

Aktywne filtry