Produkty

Produkty

banner

Gainery

Gainery to bardzo popularne, szczególnie wśród bywalców siłowni, odżywki węglowodanowo-białkowe służące do zwiększania masy ciała. Jednak nie są to odzywki odpowiednie dla wszystkich osób pragnących zwiększyć swoją wagę. Jeżeli jesteś osobą, która łatwo "łapie" tłuszczyk i ogólnie ma solidną budowę ciała to gainery nie są dla ciebie. Są one raczej przeznaczone dla ludzi z bardzo szybkim metabolizmem, którzy za żadne skarby nie mogą ruszyć do przodu z wagą lub takich, którym przychodzi to z wielkim trudem. Takie osoby nazywamy "hardgainerami". Oprócz przyspieszonego metabolizmu charakteryzują się one szczupłą budową ciała, wąskimi barkami i miednicą i wydłużonymi kończynami. Osoby te potrafią zjeść sporo, ale efekty tego widoczne na wadze są najczęściej znikome.

 

W tym miejscu z pomocą przychodzą odżywki węglowodanowo-białkowe. Zawierają one dużą ilość węglowodanów (najczęściej w postaci maltodekstryn i glukozy - czyli węglowodany złożone i proste) oraz dodatkiem białka od około 10 do 30 procent. Skąd biorą się właśnie takie proporcje tych składników odżywczych? Otóż osoba z szybkim metabolizmem, mająca zwiększone spalanie kalorii przez organizm potrzebuje ogromu składników energetycznych do jego zaspokojenia.

Duża ilość węglowodanów znakomicie spełnia to zadanie, dostarczając węglowodany spalane od razu po spożyciu (glukoza), jak i te wykorzystywane jako źródło energii w późniejszym okresie (maltodekstryny). Składnika budulcowego w postaci białka jest znacznie mniej, gdyż hardgainer zazwyczaj nie waży zbyt dużo i w przeliczeniu na kilogramy masy ciała jego zapotrzebowanie na proteiny jest stosunkowo nieduże.Ilość białka zawarta w gainerze spełnia w zupełności również i to zapotrzebowanie. Źródłem protein w odżywce tego typu jest zazwyczaj serwatka, ale możemy też spotkać inne ich źródła, zawsze jednak należy pamiętać, że białka pochodzenia zwierzęcego stanowią lepszą alternatywę ze względu na pełen aminogram, łatwość przyswajania przez organizm i lepsze trawienie w układzie pokarmowym.

Aktywne filtry