Strona główna

Strona główna

banner

Beta alanina - czemu swędzi ? O co chodzi ?

Jest suplementem diety opartym na beta alaninie, endogennym aminokwasie niebiałkowym, będącym zmodyfikowaną wersją l-alaniny. Oznacza to, że jest syntetyzowany przez organizm i nie uczestniczy w procesie produkcji białek ustrojowych. Pomaga w utrzymywaniu homeostazy (równowagi) komórkowej. Beta alanina wraz z l-histydyną biorą udział w wytwarzaniu karnozyny. Utrzymuje ona właściwe pH w tkance mięśniowej i buforuje z niej kwas mlekowy.

R2G BETA ALANINE

Czym jest R2G Beta Alanine?

R2G Beta Alanine jest suplementem diety opartym na beta alaninie, endogennym aminokwasie niebiałkowym, będącym zmodyfikowaną wersją l-alaniny. Oznacza to, że jest syntetyzowany przez organizm i nie uczestniczy w procesie produkcji białek ustrojowych. Pomaga w utrzymywaniu homeostazy (równowagi) komórkowej. Beta alanina wraz z l-histydyną biorą udział w wytwarzaniu karnozyny. Utrzymuje ona właściwe pH w tkance mięśniowej i buforuje z niej kwas mlekowy. R2G Beta Alanine najlepiej sprawdza się w porze okołotreningowej (przed i po treningu). Komponenty używane do produkcji suplementu pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i uznanych dostawców, co gwarantuje najwyższą jakość, czystość i bezpieczeństwo produktu.

Cechy charakterystyczne

R2G Beta Alanine nie wykazuje żadnych skutków ubocznych podczas trwania suplementacji. Naturalnym efektem jej stosowania jest występowanie parestezji (swędzenia) skóry. Dzieje się tak na skutek wyładowań receptorów czuciowych znajdujących się pod nią. Możliwe jest również wystąpienie przekrwienia skóry będącego naturalną reakcją organizmu na drażnienie zakończeń nerwowych. Beta alanina ma tendencję do brylenia się, co jednak w żadnym stopniu nie wpływa na działanie i skuteczność produktu.

Działanie

R2G Beta Alanine wpływa na regulację gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu. Przekłada się to bezpośrednio na efektywniejsze działanie tkanki mięśniowej. Objawia się to redukcją poziomu zmęczenia podczas treningu, a co za tym idzie poprawą zdolności wysiłkowych. Pomaga zatem zwiększać wydolność i wytrzymałość. Usprawnieniu ulega również regeneracja potreningowa poprzez redukcję kwaśnego odczynu w mięśniach występującego po zakończeniu ich pracy.

Przeznaczenie

Korzyści ze stosowania R2G Beta Alanine mogą czerpać przedstawiciele dyscyplin o bardzo różnej charakterystyce wysiłkowej. Zarówno reprezentanci sportów wytrzymałościowych, szybkościowych, jak i siłowych odniosą profity w postaci poprawy parametrów treningowych podczas suplementacji produktu.