Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Filtr produktów
  • Wyróżnienie
  • Producent
  • Informacje
  • Opakowanie
  • Rozmiar
  • Smak
Koszyk jest pusty
box_infolinia

infolinia

box_platnosci

box_bezpiecznezakupy

ceneo


» przeczytaj wszystkie opinie

Zamówienia hurtowe

 hurt_banerek2.jpg

 

 

Kontakt / Odbiory osobiste

 

FHU KDJ s.c. - Sklep E-forma.pl

Giełdowa 24A

33-100 Tarnów

NIP: 8732728455

 

Pod tym adresem mieści się także nasz sklep stacjonarny w którym realizujemy odbiory osobiste.

 

Sklep czynny: pn-pt godz. 07.30 - 16.00

Zdrowa żywność

Mała aktywność fizyczna, życie w pośpiechu, stres oraz coraz gorsze zachowania żywieniowe niosą ze sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Prowadzą do niedoborów składników odżywczych, witamin czy minerałów czego efektem jest pogarszający się stan zdrowia dzieci i dorosłych. 

Niekorzystne zmiany w stylu odżywiania oraz w stylu życia przyczyniają się do wzrostu zachorowalności na nowotwory, choroby żywieniowo zależne jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, otyłość czy choroby układu pokarmowego lub nerwowego. 

W obecnej sytuacji zdrowotnej społeczeństwa rola zdrowej żywności wydaje się nieoceniona i może być remedium w walce z chorobami o charakterze cywilizacyjnym. Pojęcie „zdrowa żywność” kojarzy się z żywnością ekologiczną, niekiedy stosunkowo drogą 

i nie dla każdego dostępną. Nie jest to prawdą. Zdrowa żywność to żywność jak najmniej przetworzona, o krótkim wykazie składników czy krótką datą ważności. To produkty bez dodanego cukru, barwników oraz różnego rodzaju „ulepszaczy”. Kluczem jest czytanie etykiet i analiza składu danego produktu czy potrawy. Ważne aby lista składników była jak najkrótsza. Do zdrowej żywności nie zaliczymy potraw gotowych do spożycia, słodyczy czy kolorowych napojów. Zdrową żywność stanowią wszystkie warzywa i owoce sezonowe, ale pomidor z supermarketu kupiony w środku zimy nie będzie już dobrym wyborem z uwagi na charakter hodowli i brak naturalnych warunków do jego uprawy. 

Zdrowa żywność jest dla każdego dostępna, a prawidłowo skomponowana dieta pozwoli na uniknięcie niedoborów składników odżywczych, witamin i minerałów pozwalając na zachowanie zdrowia przez długi czas. W przypadku wystąpienia choroby zdrowa żywność jest wsparciem a niekiedy podstawą w walce z danym schorzeniem.

1 2 3