Strona główna

Strona główna

banner

Czym umilić sobie zimne i długie wieczory?

Herbata ten znany wszystkim napój pije niemal każdy, ale czy wiemy, co spożywamy? Jak została przetworzona, czy ma jakieś wartości i czy daje nam coś więcej?

Herbata – sama w sobie wydaje się prostym i nieskomplikowanym produktem, dla jednych codziennym wyborem bez zastanowienia, dla innych wyborem kluczowym. Uważam, że życie jest za krótkie, aby pić niedobrą herbatę, więc dziś przyjrzymy się jej bliżej! 

W szeroko pojętej literaturze herbata definiowana jest jako napar pochodzenia ziołowego, roślinnego lub owocowego. Towarzyszącym w kulturze od tysięcy lat, przez co mamy jej kilkaset odmian klasyfikowanych pod względem geograficznym, pory zbioru, obróbki lub procesu fermentacji.  

Astra Rooibos firma, której poświęcę dzisiejszy artykuł, oferuje wiele rodzajów herbat o najwyższej jakości i różnych smakach. Istotnym składnikiem jest rooibos, czyli czerwony krzew uprawiany w górach RPA. 

Roślina ta, nie jest spokrewniona z tradycyjnym krzewem herbaty, co więcej nie zawiera kofeiny, posiada małe stężenie teiny, przez co jest idealna na miły wieczór, tuż przed snem lub dla dzieci.  

Napar z czerwonego krzewu ma wiele wartości odżywczych, w swoim składzie posiada przeciwutleniacze, co pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, wspomaga działania przeciwzapalne oraz przeciwwirusowe, obniża ciśnienie krwi oraz hamuje proces starzenia się. A co najważniejsze spowalnia produkcję komórek nowotworowych i pozytywnie wpływa na przewód pokarmowy. Ze względu na posiadające w swoim składzie kwasy fenolowe, łagodzi mdłości, zgagę i przyśpiesza metabolizm. Również przyśpiesza regenerację komórek, może być stosowany jako okład na uszkodzenia ciała, szczególnie wspomaga podczas gojenia ran swędzących.

Rooibos w swoim składzie zawiera wiele witamin i produktów mineralnych, między innymi takich jak: witamina C, fosfor, magnez, potas, żelazo, cynk. 

Jeśli chcecie pić dobrą herbatę, o delikatnym smaku i pięknym zapachu- wybierzcie Astra Rooibos z oferty sklepu E-forma, herbata-astra-rooibos.

Źródło: 

1. Co wiemy o herbacie, jej rodzajach i właściwościach? - Warto przeczytać - Kuchnie Świata S.A. (kuchnieswiata.com.pl)

2. Rooibos - Czerwonokrzew afrykański • oHerbacie.pl